Oleje zimnotłoczone


Olej migdałowy tłoczony na zimno z nasion drzewa migdałowego (migdałowiec zwyczajny, Amygdalus communis). Charakteryzuje się dużą zawartością kwasu oleinowego i linolowego. Zawiera: fitosterole, lecytyny oraz witaminę młodości E. Pomaga w leczeniu rozstępów, pomarańczowej skórki - cellulitu. Dlatego zaleca się go do stosowania na skórę zamiast balsamu kobietom w ciąży. W połączeniu z olejem arganowym dostaje się do głębszych warstw naskórka. Dodany do mydła doskonale się zmydla nie powodując utraty pienistości produktu.

Działanie: regenerujące, przeciwzapalne, przeciwbólowe, tonizujące, zmiękczające, nawilżające, antycellulitowe.

Znaleźć go można w recepturach wielu kremów, mleczek, olejków do masażu, preparatów pielęgnacyjnych do włosów, w mydłach wysokiej jakości.

Zalecany:
do pielęgnacji wszystkich rodzajów skóry,
dla profilaktyki i redukcji zmarszczek,
do nawilżania i ujędrnienia skóry,
do leczenia odleżyn, oparzeń, ran i likwidacji opryszczki,
przy zapaleniu skóry (pajączkach i dermatozach),
do wzmocnienia cebulek włosów.



Olej arganowy składnik wielu profesjonalnych i ekskluzywnych kosmetyków. Olej bogaty jest w kwasy tłuszczowe (linolowy, omega 3 i omega 6) oraz witaminy E i F. Jest jadalny, ma smak prażonych orzeszków. W arabskiej kuchni używa się go do przyprawiania kaszy kuskus, sałatek oraz dań mięsnych i rybnych. Stosowany w medycynie - m.in. obniża poziom cholesterolu, poprawia krążenie krwi oraz wspomaga naturalną odporność organizmu. Drzewo arganowe jest jednym z najstarszych na świecie drzew a pozyskiwany z jego nasion olej jest jednym z najdroższych kosmetyków na świecie. Rośnie w ekologicznie czystym środowisku, na terenie wpisanym w 1998 roku na listę rezerwatów biosferycznych UNESCO. Sam proces pozyskiwania olejku jest bardzo pracochłonny. czynnością tą zajmują się kobiety z berberyjskich plemion, które przekazują sobie od wielu pokoleń przepisy na tłoczenie oleju arganowego. W skład rytuału wchodzi zbiór i suszenie owoców na słońcu, rozbijanie orzechów, a następnie prażenie ich w glinianych naczyniach na małym ogniu i mielenie w kamiennych żarnach. Kobiety wyrabiające olej najczęściej są wyklętymi i wyrzuconymi z domu przez mężów - zakładają spółdzielnie, które pozwalają im na przeżycie. Z drzew arganowych żyje ok. 80 proc. ludności wiejskiej Maroka, czyli 2,5 miliona ludzi. Marokański olej był i jest stosowany do pielęgnacji i ochrony skóry, włosów, paznokci. Ma też swoje miejsce w rytuałach pielęgnacji ciała. Posiada dwa razy więcej niz oliwa z oliwek witaminy młodości E, przeciwutleniacze, kwasy tłuszczowe, karotenoidów, kwasu ferulowego, polifenolów, skwalenu (posiadającego właściwości antyzapalne i antygrzybiczne ), sterolów. Ze względu na właściwości spowalniające proces starzenia nazywany jest "płynnym złotem". Ponadto działa regenerująco na skórę - przyśpiesza gojenie ran, pęknięć skóry, rozstępów, blizn, poparzeń (w tym słonecznych), łagodzi objawy trądziku młodzieńczego, alergii, łuszczycy. Głęboko i skutecznie nawilża suchą skórę, wspomaga rozdwajające się paznokcie, pomaga w leczeniu reumatyzmu, doskonały do masażu, który rozluźnia spięte i bolące mięśnie.


Olej z awokado jest bardzo wartościowym olejem do pielęgnacji skóry o wybitnym działaniu regeneracyjnym. Głęboko penetrujący i nawilżający o wysokich właściwościach antyoksydacyjnych. Zawiera witaminy A, D, E, witaminy z grupy B, lecytynę. Zawiera dużą ilość naturalnych fitosteroli, znacznie więcej niż oliwa z oliwek. Jest olejem odpowiednim do wszystkich typów skóry. Ponieważ głęboko wnika w skórę umożliwia efektywny transport składników odżywczych przez warstwę naskórka do skóry właściwej. Stymuluje metabolizm kolagenu, wspomaga regenerację tkanki łącznej, przyspiesza proces gojenia ran i oparzeń, absorbuje promieniowanie UV, łagodzi stany zapalne, działa przeciwbakteryjnie, opóźnia widoczne oznaki starzenia i bardzo zmiękcza skórę. Pomocny dla osób z dolegliwościami skóry. Jest często używany dla skóry suchej, dojrzałej, uszkodzonej, u osób cierpiących z powodu egzemy, łuszczycy – pomaga złagodzić suchość i swędzenie. Jest bardzo przydatny dla leczenia skóry z poparzeniami i uszkodzeniami słonecznymi, odwodnionej i niedożywionej. Skutecznie pomaga zmniejszać plamy starcze.


Olej z róży rdzawej ( piżmowej) spłyca istniejące zmarszczki i hamuje powstawanie nowych, wykorzystywany do cery z tendencją do przebarwień tonizuje jej odcień. Naturalny kwas trans-retinowy (kwas witaminy A) regeneruje tkanki na poziomie komórkowym. Posiada wysoką zawartość kwasów omega-6 i omega-3, które stymulują regenerację tkanek. Olej zawiera także karotenoidy (beta-karoten, likopen, zeaksantynę i in.) o właściwościach antyoksydacyjnych. Działa ściągająco, zwęża pory.



Olejek z róży: dodany do kąpieli uspokaja, łagodzi napięcia nerwowe, poprawia nastrój. Stosowany na skórę: nawilża, wygładza, łagodzi podrażnienia. Dodaje blasku zmeczonej cerze, pobudza produkcję kolagenu dzięki czemu działa przeciwzmarszczkowo, przyspiesza regenerację naskórka, poprawia elastyczność (dzięki czemu nadaje się w kosmetykach z przeznaczeniem do cery naczynkowej), pomaga przy leczeniu tradziku różowatego i przebarwień skóry, normalizuje prace gruczołów łojowych i potowych, pomaga w leczeniu blizn. Wzmacnia łamliwe paznokcie, odżywia spierzchniętą skórę, stosowany na włosy (wmasowywany w cebulki) zapobiega ich nadmiernemu wypadaniu.


Olej z pestki wiśni stymuluje krążenie krwi, wykorzystwany w kosmetykach dla cery naczynkowej. Ponadto wykazuje on działanie: odżywcze, regenerujące, ochronne i nawilżające. Poprawia elastyczność naczyń krwionośnych. Dzięki zawartej w nim witaminy E, opóźnia powstawanie zmarszczek i wiotczenie skóry. Pestki wiśni są źródłem witaminy B17-Laetrile-Amigdalina (odkryta przez Ernsta Krebsa ), która jest lekarstwem na raka.

Olejek z palmerozy jest silnym środkiem przeciwgrzybiczym, przeciwwirusowym i przeciwbakteryjnym. Działa również jako środek przeciwbólowy, zalecany w bólu piersi. W pielęgnacji skóry, ma właściwości ściągające, nawilżające, uzdrowieńcze, pobudzające odbudowę komórkową, wspomaga odprowadzanie limfy. Dzięki temu odmładza i zmniejsza zmarszczki oraz pomaga w różnorodnych problemach skórnych, takich jak grzybica, wyprysk, trądzik, drobne skaleczenia, itp. Pomaga także w przypadku nieprzyjemnego potu i nadmiernego pocenia się.


Olej z orzechów Makadamia
Regeneruje skórę odnawia, wygładza i sprawia, że nasza skóra jest elastyczna i miękka w dotyku. Poprawia jej wygląd oraz dostarcza skórze niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych i fotolipidów. Stosując olej można znacznie spowolnić proces starzenia się skóry.
Redukuje cellulit stosowany systematycznie znacznie zmniejsza nierówności skóry, ujędrnia ją, wygładza i napina. Olej est pogromcą cellulitu. Opóźnia również proces odwadniania się skóry, posiada zdolności, które powodują, że skóra się regeneruje i nabiera sprężystości. 
Na słońce i po opalaniu wspomaga ochronę przeciw szkodliwemu promieniowaniu UV. Redukuje podrażnienia po poparzeniach słonecznych oraz leczy niewielkie uszkodzenia skóry.
Pielęgnacja włosów regeneruje włosy suche i zniszczone, zapobiega ich łamliwości i rozdwajaniu. Rewitalizuje i odbudowuje włosy, dając efekt trwałego odżywienia. Również nabłyszcza, dając im zdrowy wygląd, blask i witalność.